Historia turnieju Mk Deadly Alliance. Zobacz co cię czeka w krypcie. Pole bitwy. Historia zawodników,tipsy,tajne ciosy.

Od wieków dobro i zło toczy nie skończoną walkę o losy Ziemi. Byli tacy który poprzez turniej chcieli zniszczyć wszystko co dobre, inni szukali zemsty, czy wiecznego życia. Lecz zawsze śmiertelnikom udawało się ocalać Ziemię i panować harmonią na niej. Lecz zawsze jest ten strach że Ziemia może po raz kolejny znaleźć się w nie bezpieczeństwie, Tym razem zło ma dwie twarze.

Wielki czarnoksiężnik Quan Chi dowiedział się, że dzięki amuletowi, któremu niegdyś ukradł upadłemu bogu Shinnokowi może podróżować między wymiarami. Quan-Chi uciekł z Netherealm. Udało mu się odczytać sekretne runy ze starego kamienia, wyczytał  o wielkiej armii Dragon Kinga. Quan chcąc wskrzesić zapomnianą armię potrzebował do swego podłego planu pomocnika o imieniu: Shang-Tsung. Quan Chi zawarł pokój i przymierze z  czarnoksiężnikiem Shangiem.

Czarnoksiężnicy uknuli spisek o unicestwieniu swego pana imperatora Zaświatów Shao-Kahna. Udali się do twierdzy Shao Kahna, udając swoje posłuszeństwo, zaatakowali znienacka, zapijając swego pana. Na przeszkodzie zdobycia Ziemi stał im jeszcze mistrz turnieju Mortal Kombat skromny mnich  Liu-Kang. Używając mitycznego portalu znanego tylko sprzymierzeńcom odbyli podróż do królestwa Ziemskiego.

Zaraz po tym odnaleźli czempiona turnieju. Czarnoksiężnicy zaatakowali Liu-Kanga. Mnich powalił na ziemię Shang-Tsunga. Do walki dołączył drugi czarnoksiężnik - Quan Chi. Użył swojej czarnej magii, aby powalić mnicha. Shang podniósł się i podszedł do Liu Kanga, któremu po chwili skręcił kark. to było najskrytsze marzenie Shang Tsunga aby wreszcie pochłonąć duszę najwspanialszego ziemskiego wojownika

lMK5l

Od tej pory śmiertelne przymierze staje się jeszcze bardziej groźne i potężne niż dotychczas. Powrócili do Zaświatów i dzięki duszy pokonanych w walce wojowników ożywiają  armię szkieletów legendarnego Dragon Kinga. spadło na ziemię nowe zagrożenie. Szkody jakie wyrządzili czarnoksiężnicy  zachwiały równowagę światów.

W takiej sytuacji bóg piorunów i opiekun królestwa Ziemskiego zrezygnował ze swojego statusu starszego boga i powrócił na ziemię, aby pomóc ziemskim wojownikom w walce ze "Śmiertelnym Przymierzem".

Nie mogę dalej stać i obserwować zło które ogarnia nas wszystkich. Powróciłem na Ziemię, aby pomóc wam w walce przeciwko dobrze znanym nam przeciwnikom. Musimy działać szybko, musimy powstrzymać śmiertelne przymierze! - Oto słowa Raidena!

M o r t a l    K o m b a t  . p l - Wszelkie prawa zastrzeżone