Bogowie spokojnie obserwowali formowanie się i destrukcje światów, nie wtrącając się w sprawy śmiertelnych.


Imperator nie był pierwszym ,który chciał zawładnąć naszą Ziemią. Tysiące lat temu starszy bóg Shinnok zapragnął zdobyć i zarządzać królestwem Ziemskim. Jeżeli Shinnok zdobyłby Ziemię to miałby nad nią władzę niezrównoważoną. Lecz najpierw musiałby stoczyć pojedynek z opiekunem królestwa ziemskiego młodym Bogiem piorunów - Raidenem, który został wyznaczony przez samych Starszych Bogów by strzec Ziemie. Gdyby Shinnok zwyciężył Ziemia prawdopodobnie zostałaby zniszczona i pogrążona w ciemności. Raiden wkrótce odkrył, że Shinnok wszedł do królestwa Ziemi za pomocą starożytnego amuletu. Amulet ten pozwala na poruszanie się między wymiarami, bez interwencji Starszych Bogów. Młody bóg Stoczył z Shinnokiem długi pojedynek. Raiden zwyciężył, a niedoszły władca ziemi został pozbawiony tajemniczego amuletu. Raiden pokazał go reszcie bogów, Za pomocą Bogów i Raidena Shinnok został zawieszony pomiędzy wymiarami a dokładniej w świecie zwanym Netherealm, bez możliwości powrotu. Władcą tej krainy był Lucifer. Tam był prześladowany i torturowany przez tysiące lat.
 


Raiden przez ten czas wybudował w górach środkowej Azji świątynie w której zakopał głęboko amulet. Świątynię będą bronić cztery żywioły: Woda, Ogień, Wiatr i Ziemia. Tak długo jak amulet pozostawał na Ziemi, Shinnok nie mógł wrócić do naszego wymiaru. W Netherealm tysiące lat później wyczerpany Shonnok poznał czarownika imieniem Quan Chi. Jest to mag bardzo potężny, wędrujący czarownik który może podróżować między królestwami, bez uwagi Starszych Bogów. Quan Chi oferuje Shinnokowi pomoc, uwolnienie go od cierpień i pokonanie Lucifer'a W zamian za to, że będzie mógł rządzić z nim Ziemią. Shinnok zgodził się na to i tak nastała wielka wojna która trwała wieki. Shinnokowi udało się wydostać z Netherealm.

O tajemniczej mapie w górach dowiaduje się wielki mag o imieniu Shang-Tsung. Shang mówi  Quan Chi o tajemniczej mapie która prowadzi do amuletu Shinnoka. Lecz Shang Tsung nie wspomniał o strażnikach pilnujących amuletu.I właśnie to uniemożliwiło wkroczenie czarnoksiężnika  do świątyni. Potrzebował osobę która jest w stanie pokonać żywioły. Tą osobą jest niebieski wojownik z klanu Lin-Kuei. Quan Chi zleca młodemu Sub-Zero zadanie polegające na skradzeniu św. mapy i zdobycie Amuletu Shinnoka, który czarodziej opisuje jako niewiele znaczący przedmiot. Sub Zero nie wie o prawdziwej mocy amuletu - wie natomiast, że aby dostać się do świątyni, będzie musiał pokonać cztery żywioły- wiatr, ziemię, wodę i ogień.

m o r t a l k o m b a t .p l -   W s z e l k i e    p r a w a    z a s t r z e ż o n e !