Streszczenie Historii Mortal Kombat   Tekst - Mnino

Jesteś zainteresowany rozbudową historii Mortal Kombat ?, to czekam na meila od ciebie.

Starszy bóg Shinnok

Prawdziwymi władcami wszystkich królestw są Starsi Bogowie. Na jednej z planet – Ziemi jest kilku bogów. Zazwyczaj żyją jak normalni ludzie i nie przeszkadzają innym mieszkańcom Ziemi w ich codziennym życiu. Jednym ze starszych bogów był Shinnok. Miał on dwóch synów: Shao Khana i Raidena. Nakazał im stoczyć między sobą  walkę, aby dowiedzieć się, który z nich jest silniejszy. Pojedynek wygrał Raiden, który nie potrafił zabić swojego brata. Shao Khan zniknął na jakiś czas. Kiedy ziemia się kształtowała Shinnok zapragnął mieć ją tylko dla siebie. Shinnok, aby wejść do królestwa ziemi bez interwencji innych starszych bogów musiał stworzyć pewien tajemniczy amulet. Kiedy przechodził do Królestwa Ziemskiego musiał walczyć z jej obrońcami. Jednym z nich był Raiden – bóg piorunów i obrońca ziemskiego królestwa. Raiden pokonał Shinnoka i ten trafił do Netherealm. W górach powstała świątynia, w której został umieszczony amulet, aby nie trafił do nieodpowiedniej osoby. Bóg piorunów – Raiden postawił na straży tej świątyni cztery żywioły: Wiatr, Wodę, Ogień i Ziemię. Legenda ta krążyła między mieszkańcami Ziemi i była przekazywana z pokolenia na pokolenie, jednak powoli odchodziła w zapomnienie. Legenda ta została zapisana w świętej mapie. Wspomniane w tej mapie było o walce Raidena z Shinnokiem oraz ukazana była droga do tajemniczej świątyni. Shinnok przez tysiące lat był torturowany i zamęczany w Netherealm przez Lucifer’a

Kraina Edenia

Edenia była piękną, cywilizowaną krainą, podobnie jak ziemia. Planetą tą rządził król Jerrod i królowa Sindel. Edenia musiała bronić się przed wrogami walcząc w turnieju Jednak imperator Shao Khan zawładną tą krainą. Wkrótce po urodzeniu księżniczki Kitany, Shao zabił jej ojca Jerroda. Piękna planeta Edenia stała się mroczna i ciemna jak Outworld, którego stała się częścią. Królowa Sindel myśląc o tym, że służyć Shao Khan’owi popełniła samobójstwo. Kitana stała się pasierbicą imperatora, lecz skrycie go nienawidziła. Cesarz na znak zwycięstwa nad Jerrodem wskrzesił duszę Sindel. Kitana, gdy dorastała, była trenowana przez Neftyr, który był przyjacielem Shao Khan’a. Jako kolejny cel Imperator obrał sobie Ziemię.


 

Shinnok w Netherelam

Pewien potężny czarnoksiężnik Quan Chi, natrafił na Shinnok’a, widział o jego tysiącletnich cierpieniach  w Netherealm.  Quan Chi postanowił pomóc Shinnok’owi uwolnić się spod władzy Lucifer’a, lecz za to chciał dzielić władzę z Shinnok’iem. Shinnok nie mając zbytnio innego wyjścia zgodził się. Aby uwolnić Shinnok’a, Quan Chi musiał zdobyć mapę, która prowadziła do amuletu. W świątyni Shaolin tylko jeden wybrany mnich wiedział o tej świętej mapie, był to Kung Lao.

 

Turniej Mortal Kombat

Aby nie dopuścić do najazdu Shao Khan’a na Ziemię zorganizowano turniej znany jako Mortal Kombat. Na ten turniej zapraszani są najlepsi wojownicy z różnych krain. Najlepsi ziemscy wojownicy walczą z żołnierzami Shao Khan’a. Impreator, aby wejść do królestwa Ziemi musi wygrać 10 razy z rzędu.

 

Pokonanie Shang Tsunga

Shang Tsung to potężny czarnoksiężnik na usługach Shao Khan’a. W walkach po pokonaniu przeciwników, nie zabijał ich, tylko zabierał mi dusze. Przez co stawał się jeszcze silniejszy. Wygrał on 9 turniejów Mortal Kombat, lecz w 10 został pokonany przez Kung Lao – wojownika z świątyni Shaolin.


 

Klan Lin Kuei

Przez całe stuleca istniał tajemniczy klan ninja, do którego należą mordercy, złodzieje i inni przestępcy. Członkowie tego klanu są znakomitymi wojownikami, posiadającymi niezwykłe umiejętności. Młodzi chłopcy byli porywani ze swoich domów, byli wychowywani zdala od swoich rodzinnych domów. Żaden człowiek, poza członkami klanu nie wiedział o ich istnieniu. Wszystkie umiejętności były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jednym z najsilniejszych wojowników tego klanu jest Sub-Zero.

 

 

Takeda i Shirai Ryu

Pochodzący z Japonii wojownik Takeda wracał ze swojej ojczyzny. Świetnie umiał Ninjitsu – sztukę walki. Styl jakim on walczył stał się bardzo  znany. Sztuka Ninjitsu jest całkiem przeciwna do stylu walki, jakim walczą wojownicy z Lin Kuei. Ninjitsu od zwykłej walki różni się tym, iż występuje w niej magia i broń. Ninja nie istniał jako jednolity klan, tylko kilka mniejszych klanów. Jednym z tych klanów był klan założony właśnie przez Takedę, czyli Shirai Ryu. Jednak wszystkie te małe klany łączyło jedno – były wrogo nastawione do Lin Kuei.

Powrót Shang Tsunga

Shang Tsung, za swoją porażkę, jaką odniósł w walce z Kung Lao, został zesłały przez Shao Khana do kopalni kobaltu. Poznał tam jednego z przedstawicieli Shokan (jest to pół ludzka pół smocza rasa) – Goro. Shang Tsung powrócił stamtąd razem z Goro, aby zemścić się na Kung Lao. W kolejnym turnieju Mortal Kombat Goro pokonał Kung Lao. Shang Tsung zabrał duszę Kung Lao.

 

 

 

Odkrycie świętej mapy

Shang Tsung, dzięki myślom i wspomnieniom Kung Lao, które przejął razem z jego duszą, odkrył gdzie znajduje się święta mapa. Na dziesięć lat przed kolejnym Mortal Kombat, Quan Chi i Shang ubili interes...

 

 

Scorpion i Sub-Zero

Shang strzegł Quan Chi przed czterema żywiołami, które strzegą świętej mapy. Czarnoksiężnik Quan Chi nie był w stanie pokonać tych żywiołów. Lecz ktoś z Lin Kuei mógł tego dokonać. Tym kimś był Sub-Zero, który może śmiertelnie zamrażać przeciwników i jest najlepszy z wszystkich członków Lin Kuei. Zadaniem pierwszym dla Sub-Zero było wykraść z świątyni Światła mapy prowadzącej do amuletu. Takeda, który przyjął imię Scorpion, również miał zdobyć mapę. Doświadczenie i przebiegłoś wojownika z Lin Kuei wzięła górę nad umiejętnościami Scorpiona. Sub pokonał swojego przeciwnika, oraz powrócił z mapą. Kolejnym zadaniem dla Sub-Zero było odnalezienie tego tajemniczego amuletu. Scorpion, który został zabity przez Sub-Zero, dalej żyje, dzięki swojej nieśmiertelnej duszy i chce się zemścić na Sub-Zero. Sub pokonał bez większych problemów cztery żywioły i zabrał razem z sobą amulet. Zezłoszczony tym faktem Raiden umieścił Sub-Zero w Netherealm i musiał odzyskać amulet, aby Shinnok’owi nie udało się dostać do królestwa ziemskiego. Wojownik  Lin Kuei zażądał z powrotem amuletu. Sub-Zero znalazł się na wyspie Shang Tsunga i ma walczyć w kolejnym turnieju. Scorpion w postaci widma również trafił na wyspę Shanga.

Kolejni obrońcy Ziemi

Czarnoksiężnik Shang Tsung na kolejny organizowany przez siebie turniej zaprosił Raidena, który przebrał ludzką postać. W turnieju tym ma wystąpić przodek Kung Lao – Liu Kang, kolejny mistrz ze świątyni Shaolin. Liu Kang chce pokonać Shang Tsunga. Wsiadł na łódź płynącą na turniejową wyspę. Oprócz Liu Kanga, na wyspę płyną inni doskonali ziemscy wojownicy. Jednym z nich jest Johnny Cage, który tak naprawdę nazywa się John Carlton. Trenowany on jest przez największych mistrzów ze świata. Swój talent do walki wykorzystuje jako aktor grając w wielu znanych filmach. Na statek wsiada również Sonya Blade, która jest członkiem jednostki Sił Specjalnych. Wsiada na łódź jedynie dlatego, iż jest na niej Kano z przestępczej organizacji Black Dragon, którego poszukuje.

 

Reptile i Zatterian

Na wsypie znajduje się również Reptile z rasy Zatterian (wygasła rasa z Zewnętrznego Świata). Przybiera postać człowieka i jest obrońcą czarnoksiężnika Shang Tsunga. Posiada różne przydatne zdolności, takie jak plucie kwasem, czy możliwość stania się niewidzialnym.

 

Turniej trwa ...

 

 

mortalkombat.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone!