HISTORIE KLANÓW I RAS - txt - Mnino

Jeżeli jesteś zainteresowany rozbudową tej strony, to czekam na meila od Ciebie.

Black Dragon

Jest to tzw. Podziemna organizacja znana ze swoich różnorodnych przekrętów i postępowania niezgodnego z prawem. Tak naprawdę to jest to mafia, ale nie ma na to dowodów, więc organizacja to bardzo sprawnie funkcjonuje bez większych przeszkód.
Oczywiście jak każda mafia jest to organizacja rodzinna. Założył ją Bannak wraz ze swoim synem Kebralem i swoją córką Jolą.

Obecni i byli członkowie:
Bannak, Jarek, Jola, Kabal, Kano, Kebral, Mavado, No Face, Quinn, Tasia, Tremor

Lin Kuei

W północno-wschodnich Chinach istniał tajemniczy klan ninija, do którego należą mordercy, złodzieje i inni przestępcy. Ten klan to Lin Kuei. Działa on na zlacenia, ale oczywiście nie za darmo.
Członkowie tego klanu są znakomitymi wojownikami, posiadającymi niezwykłe umiejętności. Młodzi chłopcy byli porywani ze swoich domów, byli wychowywani zdala od swoich rodzinnych domów. Żaden człowiek, poza członkami klanu nie wiedział o ich istnieniu. Wszystkie umiejętności były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Głęboko strzeżonym sekretem klanu była zabójcza broń - członek klanu (np. Sub-Zero) może śmiertelnie zamrozić przeciwnika.

Obecni i byli członkowie:
Cyrax, Mistrzowie Lin Kuei, Sektor, Smoke, Sub-Zero (4th, 5th, 6th)

 

Brothers Of The Shadow

Ten klan czci upadłego, starego boga nazywanego Shinnokiem. Grupa ta pochodzi z jednych z najstraszniejszych zakątków rzeczywistości, ten region nosi nazwę Nether Realms.

Obecni i byli członkowie:
Nimbus, Noob Saibot, Reiko, Jaataka, Kia, Shinnok, Ashrah, Quan Chi, Sareena, Mika, Siann, Sora,

 

Order of Light

Klan ten został założony przez mnichów. Szkolili oni młodych wojowników do walki w Mortal Kombat. Klan znajduje się w Świątyni Shaolin w Chinach, a dokładniej w prowincji Honan.
Świątynia ta była niegdyś gospodarzem turnieju, jednak w jednym z tych turniejów Uczeń Shao Khana - czarnoksiężnik Shang Tsung pokonał wszystkich wojowników z Świątyni Światła i w finale spotkał się z samym mistrzem świątyni, z którym zwyciężył. Od wtedy Shang Tsung przejął kontrolę nad Mortal Kombat.

Obecni i byli członkowie:
Liu Kang, Kung Lao

Stowarzyszenie Białego Lotosu

Klan ten jest tajemniczym odłamem stowarzyszenia Order of Light, reprezentuje on Świątynię Shaolin. Mnisi, którzy należą do tego stowarzyszenia są najlepszymi wojownikami na świecie.

Obecni i byli członkowie:
Liu Kang, Kai, Kung Lao, Boą Rai Cho

 

 

Shirai Riu

Po powrocie japońskiego renegata, który wywodzi się z klanu Lin Kuei, wojownika Takeda, wielu generałów i władców skorzystało z usług, które oferował. Duża część jego technik i umiejętności zapisała się na zawsze w japońskiej sztuce walki - Ninjitsu. Ta sztuka uczyła posługiwania się magią i bronią, w przeciwieństwie do sztuki walki z Lin Kuei. Wszyscy ninija, którzy wywodzili się z tego klanu nie działali w grupach, lecz w słabo ze sobą powiązanych małych klanach. Jednym z takich małych klanów był Shirai Riu, od razu stał się wrogo nastowionym klanem do Liu Kuei. Założycielem tego klanu był Takeda.

Obecni i byli członkowie:
Peron, Scorpion, Takeda

 

U.S. Special Force

Jest to oddział antyterrorystyczny, składa on się z najlepiej do tego wyszkolonych ludzi w kraju. Jednym z większych sukcesów tego oddziału jest rozbicie znanej grupy przestępczej - Black Dragon.

Obecni i byli członkowie:
Jax (Jackson Briggs), Sonya Blade, Cyrax

 

Shokan

Jest to pół ludzka, pół smocza rasa. Żyje ona w ciemnych sferach Zewnętrznego Świata (Outworld). Członkowie tej rasy charakteryzują się gigantyzmem (ok. 2.5, np. Goro), oraz czterema rękami. Ich głównym "pracodawcą" jest sam Imperator.

Obecni i byli członkowie:
Dulack, Goro, Kintaro, Sheeva

 

Centaury

Rasa centaurów, to połączenie konia z człowiekiem, lecz cztery nogi dają im znaczną przewagę ludźmi. Centaury to bardzo silni wojownicy, są oni podstawą armii Shao Khana, który przeprowadza inwazję na ziemię.

Obecni i byli członkowie:
Motaro

Edenia

Edenia niegdyś była podobną do ziemi zamieszkałą krainą. Niestety, gdy była zmuszona bronić się w Mortal kombat przed Shao Khan'em i jego armią przegrała z rzędu 10 turnieji i zawładną ją Shao Khan, którego następnym celem była ziemia. Podczas rządów imperatora Edenia stała się martwą krainą, została więc nazwana Outworld'em. Na szczęście kilku mieszkańców przetrwało inwazję Shao. Jednak osoby te nie miały zamiaru walczyć u jego boku.

Obecni i byli członkowie:
Jade, Kitana, Rain, Sindel, Tanya

Zatterian

Rasa ta pojawiła się na ziemi miliony lat temu, jest ona inteligentan I jaszczuro podobna. Rasa ta została wybita w walkach, które prowadzili Starsi Bogowie. Jednak ponownie pojawiła się w krainie, którą później nazwano Zatterian.

Obecni i byli członkowie:
Chameleon, Reptile, Kiri

 

 

Starsi bogowie

Są to bogowie, którzy władają żywiołami. Pilnują teraz ziemi wraz ze śmiertelnikami. Jednym z tych bogów jest Rayden - bóg światła i piorunów.

Obecni i byli członkowie:
Fujin, Raiden

 

 

Outworld Nomadic Mutant

Ta rasa mutantów żyje na skrawkach Zewnętrznego Świata. Członkowie tej rasy sprzyjali Shao Khan'owi. Często walczyli dla niego, jeden z nich - Barraka, był generałem armii Shao prowadzącego inwazję na ziemię.

Obecni i byli członkowie:
Baraka, Mileena

 

www.mortalkombat.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone!