Sub-Zero dostał zadanie z Lin-Kuei a dokładniej od czarnoksiężnika Quan Chi, o wykradzeniu świętej mapy i zdobycie amuletu Shinnoka. Sab nie wie nawet jaką wielką moc ma ten amulet w rękach zła.

Scorpion z nie wiadomych źródeł dowiedział się o świętej mapie która prowadzi do magicznego amuletu dzięki któremu można przemieszczać się między wymiarami. Scorpion dotarł do mapy lecz na swej drodze napotkał swego śmiertelnego wroga Sub-Zero. Niestety żółty ninja przegrał pojedynek. Lecz powruci jako widmo...

Raiden bóg wyładowań atmosferycznych i opiekun królestwa ziemskiego. Dowiaduje się o misji Sab-Zero. Raiden wytłumaczy Sabowi wielką moc amuletu.

Grandmasters, lider klanu Lin-Keiu. Zarządza wszystkimi ninjami w klanie i wysyła je na misje, Ma prawo odebrać życie każdemu swemu poddanemu który zawiódł w czasie misji. Zawarł pakt z dwoma największymi magami. Shang-Tsungiem i Quan-Chi. Wysłał swego najlepszego wojownika Sub-Zero na misje zdobycie św. mapy i amuletu Shinnoka.

Bóg Shinnok zapragnął zdobyć i zarządzać królestwem Ziemskim. Prawie mu to się udało dzięki magicznemu amuletowi. Opiekun królestwa Raiden dowiedział się o tym i stoczył z Shinnokiem pojedynek, udało się wyrwać amulet z rąk Shinnoka. Który został zawieszony między wymiarami.. Ale setki lat później Shinnok powstał na nowo... 

Czarnoksiężnik o potężnej mocy i zatrutym, zimnym sercu. Quan Chi dowiaduje się od Shang-Tsunga o mapie która prowadzi do świętego amuletu. Lecz  Shang nie powiedział że na przeszkodzie czyhają cztery żywioły które postawił na straży Raiden. Quan Chi nie jest wstanie podołać temu zadaniu, potrzebuje właściwego człowieka, który jest wstanie pokonać żywioły.
Sareena- Była najlepszą morderczynią czarnoksiężnika. Jedna z trzech osobistych morderców dostała za zadanie ochronę jednego z trzech kryształowych kluczy do teleportu między fortecą Shinnoka a legowiskiem Quan-Chi. Sab Zero pokonał Sareene i zdobył trzeci ostatni klucz do teleportu Shinnoka. Sareena po przegranej walce błagała żeby ją ninja wyciągnął z fortecy, ale Shinnok wyeliminował ją zanim Sab stawił czoło mu.
Kia- Jedna z trzech osobistych morderców czarnoksiężnika Quan Chi. Jej zadaniem była ochrona jednego z trzech kryształowych kluczy do teleportu między fortecą shinnoka a legowiskiem Quan-Chi. Lecz misja którą powierzył czarnoksiężnik nie powiodła się, niebieski ninja pokonał Kie zabierając jeden z kluczy do teleportu.
Jataaka- Jedna z trzech osobistych morderców czarnoksiężnika Quan Chi. Jej zadaniem była ochrona jednego z trzech kryształowych kluczy do teleportu między fortecą shinnoka a legowiskiem Quan-Chi. Lecz misja którą powieżył czarnoksiężnik nie powiodła się, niebieski ninja pokonał Jataake zabierając jeden z kluczy do teleportu.
Shang  Tsung- Czarnoksiężnik który powiedział Quan-Chi o mapie która prowadzi do świętego amuletu. Shang nie wyjawił że na przeszkodzie czyhają cztery żywioły które postawił na straży Raiden.
Fujin to bóg wiatru. Zamieszkuje szczyty gór Himalajów w świątyni żywiołów, która została stworzona przez Raiden'a miliony lat temu po to by przechowywać Amulet Shinnok'a. Fujin posiada moce wiatru, które świat ujrzał, kiedy to musiał zejść do królestwa ziemi i bronić go przed wrogami.
Żywioł z czystej  wody. Żywioł Wody jest przeźroczystą i praktycznie niezniszczalną masą wody. Wygląda przyjaźnie lecz posiada ogromną niszczycielską moc. Sub-Zero z trudem pokonuje go lecz zniszczony zostaje przez Shinnok'a wiele lat później.
Jest wojownikiem w którym płynie  piekielna lawa. Żywioł ognia- Blaze stoi na straży Królestwa Ognia. Sabowi udaje się z trudnością pokonać żywioł ognia, lecz go nie unicestwia.
Żywioł Ziemi to  z czysta wulkaniczna skała. Jest strażnikiem piachu i gleby. Sab-Zero pokonuje w walce żywioł lecz nie zabija. Po pewnym czasie ginie z rąk Shinnoka.

m o r t a l k o m b a t .p l -   W s z e l k i e    p r a w a    z a s t r z e ż o n e !

 
helionProgram partnerski